Çelik Kepenk Sistemleri  Ankara

Çelik Kepenk Sistemleri

Modern teknolojinin en son örneği olan çelik kepenk sistemleri çağdaş tasarımı ile beklentinin üzerinde talep karşılamakta birinci sıradaki yerini koruyor. Güvenlik ihtiyacını karşılamasının yanı sıra, estetik dizaynı ile de önerilen ve sıklıkla tercih edilen sistemlerin en başındadır. Çelik kepenk sistemleri iş merkezlerinde, mağaza girişlerinde, fabrikalarda, bina girişlerinde kullanılan sarmal sistemdir. Kuyumcu, elektronik eşya, eczane, banka vb. iş yerlerinde kötü zihniyetli kişileri caydırmak ve güvenliği üst düzeyde tutmak için tercih edilen ve önerilen sistemlerdir. Çelik Kepenk Sistemlerinin binaların dış cephesine kattığı estetik cazibe her dönemde vazgeçilmez olmasına neden olmuştur. Hem görsel açıdan hem de işlevsel olması nedeniyle Otomatik Kepenk Sistemleri günümüz yaşantısında tüketicilere lüksü ve konforu bir arada sunmaktadır. Alüminyum konut tipi kepenk sistemleri binaların bir veya birden fazla kanatlı pencerelerine ve kapılarına rahatlıkla uygulanmaktadır.

Yıllardan beri iş yerlerinin ve konutların vazgeçilmez ihtiyaçlarının başında gelen Otomatik Kepenk Sistemi, yangına dayanıklı dış yapısı ve özellikle hırsızlara karşı caydırıcı bir özellik taşıyor olması ve işlevselliği ile günlük yaşamınızı kolaylaştırmak adına tasarlanmıştır. Alüminyum Konut tipi otomatik kepenklerin plastik lamel adaptörleri sürtünmesiz özellikte ve her türlü diş etkene dayanıklı imal edilmiştir. Ekstrude çekme profillerden çift cidarlı olarak imal edilmektedir. Konut tipi kepengi oluşturan profillerin her biri damla şeklindedir ve saç vidasıyla sabitlenen özel plastik lamel adaptörlerinin içinde çalışır. Kepenk lamelleri özel adaptör aksesuarı ile her iki yönde toplam 180° lik açıyla hareket edebilme özelliğine sahiptir. Her iki yönde birbirine plastik contalarla bağlandığı için sızdırma yapmaz ve tam karanlık sağlar. Kepenklerin tam dönüş yapabilmesi temizliğinin yapılmasını kolaylaştırırken mahremiyeti de koruyarak evinizi güvene alır.

İş yerlerinde de öncelikli tercihlerin başında gelen otomatik kepenk sistemi Çağdaş tasarımı sayesinde güvenliğin yanı sıra estetiği de ön planda tutmaktadır. Birçok renk seçeneği sayesinde uygulanacağı mekanlara kolayca uyumluluk sağlayacaktır. Modern görüntüsü, üstün güvenliği ve estetik duruşuyla mağazanızın değerini artırır, işyerinizin prestij ve saygınlığına katma değer sağlayabilir. Ayrıca mikro delikli (transparan) modeli sayesinde istenilirse içerisinin tamamı veya sadece bir kısmının görünmesini sağlayacaktır. Darbe ve patlayıcı maddelere karşı dayanıklıdır. Mikro delikleri sayesinde vitrin görüntüsünün ön planda olduğu yerlerde sıklıkla tercih edilmektedir. Sarmal kepenk sistemleri uzaktan kumandalı ve butonlu olarak isteğe duyarlı olarak kontrol edilebilir. Motor ve kumandalar geliştirmeden üretime kadar bileşenleri tek tek elden geçirilerek birbiriyle tam uyum sağlamaktadır. Kolay montajı ve kullanım rahatlığı ile tüketicilerimizin güven ve konforu hedeflenmektedir. Kullanıcının isteğine göre Opsiyonel olarak sarmal kepenk sistemlerine fotosel bağlantısı da yapılabilmektedir. Sızdırmazlık contası, fitiller ve lamel içerisindeki poliüretan dolgu sayesinde ısı ve ses yalıtımını en yüksek seviyede sağlayarak bütçenizde  tasarruf etmenize de neden olur.

Ölçü ve ağırlığa göre Motor Otomasyon sistemleri ile desteklenebilen Otomatik Kepenk Sistemleri isteğe bağlı olarak Uzaktan Kumanda - Anahtarlı Şalterli Ve Buton Kontrollü Sistemle Çalışır. Otomatik  Kepenk sistemlerinde tüp motor, zincir aktarmalı endüstriyel motor ve merkezi motor sistemleri kullanılır. Motor türleri sarmal kepenk sistemlerinin toplam lamel ağırlığına göre belirlenir. Kullanılan özel malzeme sayesinde Rüzgar emniyeti sağlanarak çevre faktörlerinden maksimum koruma hedeflenir. Motor otomasyon sistemi ile desteklenmiş kepenk sistemleri aynı zamanda manuel olarak çalışma imkânı da sağlar. İş yerinizde yahut konutunuzda yaşanılabilecek her türlü enerji sıkıntısı, elektrik kesintisinde motorlu sistemi el ile çalıştırmanız mümkündür. Bu özelliği sayesinde ürünü kullananlara sağladığı kolaylık, Otomatik Kepenk Sistemlerini tercih etmek için geçerli nedenlerden biridir.