Yana Kayar Bahçe Kapısı  Ankara

Yana Kayar Bahçe Kapısı

YANA KAYAR BAHÇE KAPISI OTOMASYONU

Yana kayar bahçe kapılarının otomatik açılabilir sisteme dönüştürülmesinde kullanılan sistemlerdir.Farklı uzunluk ve ağırlığa sahip kapılarda kullanım imkanı sağlamaktadır. Kolay montaj imkanı , ergonomik ve estetik yapısı sayesinde tüm yana kayar kapılarda kullanılabilir. Fotosel sistemi ile araç ve cisim geçişlerinde çarpmalara karşı güvenlik sağlar.

Opsiyonel olarak tercih edilebilen güç kaynaklı modeller ile enerji kesintilerinde de çalışma imkanı sağlamaktadır.Standart olarak uzaktan kumanda sistemi, plaka okuma sistemleri, metal kütle dedektörü, kartlı ve şifleri geçiş sistemleri, etiket okuma sistemleri ve buton ile sistem opsiyonel olarak kontrol imkanı sağlamaktadır.Yana kayar bahçe kapıları, siteniz, apartmanınız veya iş yerinize girerken yada çıkarken soğuk, sıcak, yağmur, kar gibi hava olaylarından etkilenmeden aracınızın içinden çıkmadan güvenle giriş- çıkış işlemini gerçekleştirmenizi sağlar.  Bu sistem size konfor ve güveni birlikte sunduğu için giriş çıkışın çok yaşandığı bu tarz yerlerde en çok tercih edilen sistemlerin başında gelmektedir.

Yana kayar bahçe kapısı otomasyonu emniyetli, elektromekanik bir sistemdir. Kişisel ve endüstriyel kullanım için tasarlanıp dizayn edilmiştir. Optik emniyet fotoselleri ile desteklenen kapı sistemi, kapı kapanırken, arada insan veya araç varken kapının kapanmasını otomatik olarak durdurur. Kapanma işlemi aradaki aracın veya insanın çıkmasının ardından kaldığı yerden devam ederek otomatik olarak tamamlanır.

Güvenli, pratik ve konforlu kullanımı ile yana kayar kapı sistemleri Müstakil konutların bahçe girişlerine, apartman veya site türü binaların otopark girişlerine, fabrika veya işletme gibi tesislerin girişlerinde en çok tercih edilen sistem olmakla beraber. Emniyet açısından sunduğu kolaylıkla da ilk sırada yer almaktadır..

90 DERECE AÇILIR KAPI OTOMASYONLARI

Mevcut 90 derece açılır kapılara motor sistemi montajı yapılarak kontrol imkanı sağlanır. Kolay montaj imkanı sayesinde tüm kapılara uygulanabilir.  90 derece açılır kapılar en basit anlatım diliyle; Kapı kanadını hareketlendirmek için, üst kısma konulan operatör, hareketlendirme kolu ve geçişleri otomatik olarak yönlendirecek sensörlü sistemden oluşmaktadır.Kapının açılıp kapanması esnasında sistem tamamıyla sessiz çalışır. Otomasyonu üst duvar kısmına yahut kapı üzerine kurulabilir. Mimari açıdan görünümü şıktır ve ortama uyum sağlar.

90 derece açılır kapı otomasyonları farklı kapı genişlik ve ağırlığında uygulanabilme özelliğine sahiptir. İdeal bir otomasyon sistemi seçilirken kapının boyutu, kapı kanadının yaklaşık ağırlığı, dikme ve kanadın sağlamlığı, kullanılan malzemenin özellikleri gibi ölçütler dikkate alınır. Sıradan kapılar gibi bir destek noktası üzerinden dönüş yaparak çalışan bu sistemde kapılar genellikle içe doğru açılır bu sebeple iç cephelerde kapının dönüş yapabileceği uygun bir alanın bulunması gerekmektedir.

Fotosel sistemi ile araç ve cisim geçişlerinde çarpmalara karşı güvenlik sağlayan bu sistem en spesifik Avrupa normlarını karşılayan çeşitli testlere tabi tutulmuş, en yüksek kalitede malzemelerle üretilmiş yüksek performans ve konfor vaat eden bir üründür.  Kompakt yapısı, şık tasarımı ile uygulamada kolaylık sağlamaktadır.

Standart olarak uzaktan kumanda sistemi, plaka okuma sistemleri, metal kütle dedektörü, kartlı ve şifleri geçiş sistemleri, etiket okuma sistemleri ve buton ile sistem opsiyonel olarak kontrol imkanı sağlamaktadır.90 derece açılır kapı sistemleri bahçe ve binanızın her bölümünde yer alan kapıları en yüksek performansla kullanabilmeniz için her duruma uygun otomasyon sistemi ile tasarlanmıştır.