A l e n d o o r

# Otomasyon sektöründe kalite ve CE belgeli profesyonel üretici ALEN! İletişime Geç

hızlı pvc Kapı

Hızlı PVC Kapı Sistemleri

Hızlı pvc kapı sistemleri kendi içerisinde üç gruba ayrılır. Küçük ve iç mekan uygulamalarında sarmal hızlı pvc sistemleri, büyük ve dış mekan uygulamalarında katlanır hızlı pvc sistemleri, daha büyük ölçülerde mega katlanır hızlı pvc sistemleri uygulanmaktadır.

Sarmal Tip hızlı PVC Kapı

Sarmal hızlı pvc kapılar, giriş çıkışın yoğun olduğu fabrikalar, soğuk hava depoları ve konveyör bantlarda kullanılır. Sarmal pvcler yüksek hızla açılır ve kapanır bu haliyle içerideki hava sirkülasyonunu büyük ölçüde kontrol ederek konforlu bir üretim süreci yaşatır. Yan kanal ve davlumbaz aksamı 1,5mm parlak galvaniz çelikten imal edilir ve üzerine ek bir boya uygulaması yapılmaz. Kullanılan a kalite galvaniz çelik sayesinde, paslanma küflenme vb. sorunlar ile karşılaşılmaz. Yan rayların içerisinde yer alan epdm conta ve içerisinde ki kıl fitiller sayesinde sarmal pvc kapı kapandığında tam bir sızdırmazlık sağlar. Açılma hızı yaklaşık sn/150cm’dir. Bu hız istenildiği taktirde hız sürücüsü yardımıyla daha da hızlandırılabilir veya yavaşlatılabilir. Sarmal pvcler de kullanılan branda 930gr/m2 yerli olarak tercih edilmektedir. Birçok rengi stoklarında bulunduran ALENDOOR müşterinin tercihine göre yönlendirme sağlamaktadır.

Sarmal pvc kapı kapandığında göz hizasına gelecek şekilde şeffaf pencereyi standart olarak her kapıda kullanılmaktadır. Bu durum giriş ve çıkış esnasında kapının önünde veya arkasında herhangi bir engel ile karşılaşmamak için tercih edilir. Sarmal pvc kapılarda kullanılan motor 0,75kw’dır. Kapının ağırlığına göre motor seçimi hazırlanmış programlarımız tarafından yapılmaktadır. Kullanılan kontrol panosu Avrupa standartlarına göre hazırlanırken, birinci sınıf a kalite ürünler ve tercih edilmektedir. Giriş çıkış esnasında yaşanabilecek kazaları önlemek adına nokta sistemi emniyet fotoseli kullanılmaktadır. Opsiyonel olarak Müşterinin talebine göre boy emniyet sistemi de kullanılabilir. Sarmal pvc kapıların kontrolünü kendi kontrol panosundan veya buton yardımıyla da yapılabilir.

Uzaktan kumanda, metal kütle dedektörü, radar, el yaklaşım sensörü gibi tetikleyici unsurlarda bu modeller için tercih edilebilir. Sarmal pvc kapılar alanında eşsiz bir hıza ve kullanışa sahiptir. Üretilen modeller arasında kendini tamir edebilme seçenekleri de mevcuttur. Öyle ki kapı açıldı ve yükleme aracı geçerken kapıya çarptı ve kapının branda aksamını rayların dan çıkardı. Endişelenmenize veya ALENDOOR teknik servisini çağırmanıza gerek yok! Kapı tamamen yukarıya kalktığında tekrar kendi ray kılavuzlarına girecek ve faal bir çalışma sağlayacaktır.

Geliştirmiş olduğumuz özel kapılar sayesinde, üretim ve imalat süreciniz hiçbir şekilde aksamayacaktır. Sarmal Hızlı Pvc Kapı Sistemlerindeki alım sürecini satış temsilcilerimiz ile görüşerek, doğru ürün ve doğru montaj kalitesiyle satın alabilir, sizde gözünüz arkada kalmadan kapılarınızı rahatlıkla kullanabilirsiniz.hızlı pvc Kapı 2

Katlanır Tip hızlı PVC Kapı

Katlanır tip hızlı pvc kapılar fabrikalar, yükleme alanları, depolar vb. yerlerde tercih edilmektedir. Hızlı açılıp kapanması sayesinde mevcut alanlarınızı dış etken kötü koşulardan fazlasıyla korumaktadır. Kullanılan metal aksam 1.5mm parlak galvaniz çelikten imal edilmektedir. Katlanır tip hızlı pvc kapılarımızda hiçbir şekilde kaynak kullanılmadan üretilmektedir. Tambur olarak multable yataklamalı kaynaksız demonte sistem kullanılmaktadır. Kaynaksız yapılan tüm imalat ileri yaşanılacak çarpma ve kaza durumlarında vakit kaybetmeden tadilatını sağlamaya yaramaktadır. Bayraklar da 3mm özel lazer kesimli galvaniz saclar kullanılmaktadır. Katlanır tip hızlı branda kapı tamburdaki kayışlar ile kapının alt konumda yer alan boruyla birleşir.

Bu sayede kapıyı alt konumdan yukarı konuma kayış vasıtasıyla katlayarak toplar. Kullanılan kayışlar a kalite emniyet kemeri kumaşlarından imal edilmektedir. Katlanır tip hızlı branda kapı sistemlerinde en az 4 adet kayış kapıyı yukarıya kaldırmak amacıyla kullanılmaktadır. Kayışlardan her hangi biri zarar görmesi halinde yedek kayışlar sayesinde katlanır tip hızlı pvc kapılarınız sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam edecektir. Katlanır tip hızlı pvc kapı sistemlerinde kullanılan branda kalitesi yerli olup 930gr/m2’dir. Branda arasında 70cm boşluklar ile ara borular yer almaktadır. Bu borular ölçünün büyüklük durumuna göre 27mm den başlayarak 32mm e kadar çıkabilmektedir. Yan kanallar 20x15x20 ölçülerinde olacak ve arasında sürtünmeyi engelleyen conta sistemi yer alacaktır

Kanallar T bükümle imal edilir bu doğrultuda en geniş ve büyük ölçülerde bile yüksek mukavemet sağlamaktadır. Motor grubu üst tarafta yer alacak montaj yerinin konumuna göre sağ sol veya ortaya konulmaktadır. Üst grubun içerisinde yer alan mil ile motor bağlantısı yapılmaktadır. Herhangi bir sorun ile karşılaşmamak için motor mil bağlantısı arasına kama ile birleştirme sağlanmaktadır. Kontrol ünitesinde yer alan aşağı, yukarı ve durdur butonları sayesinde kolayca kontrol edilebilmekte ve arıza kodlarının üzerinde yer aldığı dijital ekran yer almaktadır. Dijital ekran sayesinde kapının açık veya kapalı konumda olduğu, emniyet sensörünün aktif veya pasif olduğu görüntülenebilmektedir. Emniyet sensörleri kapının yerden 70cm yüksekliğinde iki kanal üzerine eşit hizada yerleştirilmektedir.

Bu sayede kapı kapanma esnasında arasından geçecek herhangi bir cisimi algılayacak ve tekrar açılma yönünde hareket edecektir. Uzaktan kumanda, metal kütle dedektörü, radar, el yaklaşım sensörü gibi tetikleyici unsurlarda bu modeller için tercih edilebilir. En kullanışlı yöntem ise metal kütle dedektörü katlanır tip hızlı pvc kapı sistemlerinde çokça tercih edilmektedir. Bu sayede yükleme araçlarınız kapıya yaklaşacak ve kapı hızla yukarıya katlayacaktır. Araç geçtikten sonra belirlenen otomatik kapanma süresince bekleyecek ve kendini tekrardan kapatacaktır. Bu verilen tüm bilgiler ışığında, katlanır Hızlı Pvc Kapı Sistemlerindeki alım sürecini satış temsilcilerimiz ile görüşerek, doğru ürün ve doğru montaj kalitesiyle satın alabilir, sizde gözünüz arkada kalmadan kapılarınızı rahatlıkla kullanabilirsiniz.


Başa Dön