A l e n d o o r

# Otomasyon sektöründe kalite ve CE belgeli profesyonel üretici ALEN! İletişime Geç

otomatik garaj Kapısı

Otomatik Garaj Kapısı Sistemleri

Seksiyonel garaj kapısı apartmanlarda, sitelerde, müstakil villa garajlarında ve ihtiyaç olan tüm alanlarda kullanılmaktadır. Sandviç panel yapısı sayesinde yüksek ısı ve ses izolasyonu sağlamaktadır. Kullanılan panel renkleri standart olarak kirli beyaz, gri ve antrasit gri olarak imal edilmektedir. Ayrıca istenilen RAL kodunda boyama yapılabilmektedir. Seksiyonel garaj kapılarında yer alan alt ve üst conta ile sızdırmazlık en yüksek seviyede sağlanmaktadır. Yan raylar 2mm galvaniz çelikten üretilmekte ve havalı punta ile L dikmeye bağlanmaktadır. Bu rayların arasında yürüyen tekerler polyemit ile kaplı yüksek mukavemete sahiptir. Seksiyonel garaj kapıları çalışma esnasında ses çıkarmadan hareket ederek kullanışı sağlanmaktadır.

Panellerin yan kısımlarında yer alan Handkepler, yan menteşeleri sabitlerken panele direnç sağlamaktadır. Menteşeler kendinden ayarlanabilen vida yuvaları sayesinde, teker yuvalarını istenilen boşlukta ayar yapılmasını sağlamaktadır. Üst grupta yer alan torsiyon yayları özel üretim ile hazırlanmış olup ısıl işlemden geçmektedir. Bu sayede çok daha fazla çalışma imkanı sağlamaktadır. Torsiyon yaylarının iki başında da bulunan tambur, halat vasıtasıyla kapıyı yukarıya kaldırmaktadır. Tamburlar kapı ölçülerine göre özel olarak üretilmekte ve halatın tambura kaç tur sarılacağı iyileştirilmiş programlar sayesinde hesaplanmaktadır. Seksiyonel garaj kapısının üst merkezinin tam ortasına montajının yaptığımız motor kendi rayı ile birlikte tavana paralel şekilde bağlanmaktadır. Montajı yapılan motor konsolu kayış tahrikiyle kapının üst noktasından çekerek, paralel bir şekilde açılmasını sağlamaktadır.

Garaj kapısı motoru standartlarında yer alan yer tanıma, hafızaya alma işlemi yapıldıktan sonra garajlarınızı tek bir tuşla kontrol edebilirsiniz. Kendi içerisinde bulunan özel yazılım kartlar sayesinde Avrupa standartlarında bir kullanış sağlamaktadır. Kapı kendi çalışma boşluğu arasında bulunan engeli algılayarak tekrar aksi yöne hareket eder ve bu sayede istenmeyen kazalar önlenmektedir.

Talep doğrultusunda ve garaj kapısı ölçüsünün izin verdiği şekilde istenildiği kadar pencere sistemi uygulanabilmektedir. Pencere camları standart olarak pleksi glass olarak üretilmektedir. Bunun yanı sıra garaj kapısının üzerine 900x205mm standart ölçülerinde personel servis kapısı açılabilmektedir. Personel servis kapısı, seksiyonel garaj kapınız ile bir bütün şeklinde hareket eder ve açıldığında garaj girişlerinizdeki geçiş alanını kaplamaz. Ya da personel girişleriniz için garaj kapınızın tamamının açılmasını beklemeyip servis kapısını kullanabilirsiniz. Seksiyonel Garaj Kapısı Sistemlerindeki alım sürecini satış temsilcilerimiz ile görüşerek, doğru ürün ve doğru montaj kalitesiyle satın alabilir, sizde gözünüz arkada kalmadan kapılarınızı rahatlıkla kullanabilirsiniz.


Başa Dön