A l e n d o o r

# Otomasyon sektöründe kalite ve CE belgeli profesyonel üretici ALEN! İletişime Geç

Yangına Dayanıklı Kepenk Sistemleri

Yangına Dayanıklı Kepenk Sistemleri

Yangına Dayanıklı Kepenk sistemleri çok kritik görevler için kullanılmaktadır. Alevin yürümesini engelleyerek, hayati tedbirler sağlamaktadır. Ama bu kadar önemli bir görevi olan yangın kepenkleri hatasız olarak üretilmeli ve montajı yapılmalıdır.

Yangın bir yapı için olabilecek en kötü senaryolardan birisidir. Yangın esnasında hayat kurtarıcı olan otomatik yangın kepenkleri çok işlevli ve fonksiyonel kepenklerdendir. Yapıları yangından korumak için farklı önlemler alınabilir. Bu önlemler arasında otomatik yangın kepenkleri diğer adı ile yangına dayanıklı kepenkleri bulunmaktadır. Bir yapıda ortaya çıkan yangın neticesinde can ve mal kaybı oluşabilir. Bunu en aza indirmek içinde bina sahipleri tarafından önlemler alınması gerekir. Yangın ihtimalinin bulunduğu her alanda kullanılabilecek olan yangına dayanıklı kepenkler zararı minimuma indirmektedir.

Otomatik Yangın Kepenkleri (Yangına Dayanıklı Kepenkler) Firmaları Piyasada yangın kepengi olarak geçen pek çok kepenk sistemi vardır. Yangın kepenkleri hayati önem taşıdığından alınan firmanın güvenilir olması önemlidir. Alen Door firması otomatik yangın kepenkleri konusunda uzman ve kaliteli bir firmadır. Ankara bölgesinde faaliyet veren bu firma İç Anadolu’ya da hizmet vermektedir.

Otomatik Yangın Kepenkleri Fiyatları Otomatik yangın kepenkleri fiyatları, kepenk yapımında kullanılan malzemenin türüne göre ve boyutuna göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle kaliteli ve uygun fiyatlı yangın kepenkleri bulunduran Alen Door firması ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Otomatik Yangın Kepenkleri Ne İşe Yarar ve Nerelerde Kullanılır? Yangın ihtimalinin yüksek olduğu her alanda yangın kepenkleri kullanımı kaçınılmazdır. Dikkatsizlik ya da diğer unsurlar nedeni ile ortaya çıkan yangınlar büyük hasarlara yol açabilmektedir. Bu hasarı en aza indirme için tasarlanan yangın kepenkleri son derece kurtarıcı sistemlerdendir.

Yangın kepenkleri yangının oluştuğu ortamı izole ederek yangında hasarı en aza indirir. Ayrıca yangının yayılmasını engelleyerek can ve mal kaybını hafifletir. Bu kepenk sistemleri depo, hastane, banka, iş hanı, garaj ve birçok yerde kullanıma uygundur. Özellikle mal kaybı oluşabilecek depo alanlarında yangına dayanıklı kepenkler görmek mümkündür.


Başa Dön