A l e n d o o r

# Otomasyon sektöründe kalite ve CE belgeli profesyonel üretici ALEN! İletişime Geç

seksiyonel kapı

Seksiyonel Kapı Sistemleri

Seksiyonel kapı sistemleri kendi arasında 3 grupta toplayabiliriz. Seksiyonel garaj kapıları, Seksiyonel fabrika kapıları ve seksiyonel fullvision kapılar.

Seksiyonel Garaj Kapıları

Seksiyonel garaj kapısı apartmanlarda, sitelerde, müstakil villa garajlarında ve ihtiyaç olan tüm alanlarda kullanılmaktadır. Sandviç panel yapısı sayesinde yüksek ısı ve ses izolasyonu sağlamaktadır. Kullanılan panel renkleri standart olarak kirli beyaz, gri ve antrasit gri olarak imal edilmektedir. Ayrıca istenilen RAL kodunda boyama yapılabilmektedir. Seksiyonel garaj kapılarında yer alan alt ve üst conta ile sızdırmazlık en yüksek seviyede sağlanmaktadır. Yan raylar 2mm galvaniz çelikten üretilmekte ve havalı punta ile L dikmeye bağlanmaktadır. Bu rayların arasında yürüyen tekerler polyemit ile kaplı yüksek mukavemete sahiptir. Seksiyonel garaj kapıları çalışma esnasında ses çıkarmadan hareket ederek kullanışı sağlanmaktadır. Panellerin yan kısımlarında yer alan Handkepler, yan menteşeleri sabitlerken panele direnç sağlamaktadır.

Menteşeler kendinden ayarlanabilen vida yuvaları sayesinde, teker yuvalarını istenilen boşlukta ayar yapılmasını sağlamaktadır. Üst grupta yer alan torsiyon yayları özel üretim ile hazırlanmış olup ısıl işlemden geçmektedir. Bu sayede çok daha fazla çalışma imkanı sağlamaktadır. Torsiyon yaylarının iki başında da bulunan tambur, halat vasıtasıyla kapıyı yukarıya kaldırmaktadır. Tamburlar kapı ölçülerine göre özel olarak üretilmekte ve halatın tambura kaç tur sarılacağı iyileştirilmiş programlar sayesinde hesaplanmaktadır. Seksiyonel garaj kapısının üst merkezinin tam ortasına montajının yaptığımız motor kendi rayı ile birlikte tavana paralel şekilde bağlanmaktadır. Montajı yapılan motor konsolu kayış tahrikiyle kapının üst noktasından çekerek, paralel bir şekilde açılmasını sağlamaktadır. Garaj kapısı motoru standartlarında yer alan yer tanıma, hafızaya alma işlemi yapıldıktan sonra garajlarınızı tek bir tuşla kontrol edebilirsiniz.

Kendi içerisinde bulunan özel yazılım kartlar sayesinde Avrupa standartlarında bir kullanış sağlamaktadır. Kapı kendi çalışma boşluğu arasında bulunan engeli algılayarak tekrar aksi yöne hareket eder ve bu sayede istenmeyen kazalar önlenmektedir. Talep doğrultusunda ve garaj kapısı ölçüsünün izin verdiği şekilde istenildiği kadar pencere sistemi uygulanabilmektedir. Pencere camları standart olarak pleksi glass olarak üretilmektedir. Bunun yanı sıra garaj kapısının üzerine 900x205mm standart ölçülerinde personel servis kapısı açılabilmektedir.

Personel servis kapısı, seksiyonel garaj kapınız ile bir bütün şeklinde hareket eder ve açıldığında garaj girişlerinizdeki geçiş alanını kaplamaz. Ya da personel girişleriniz için garaj kapınızın tamamının açılmasını beklemeyip servis kapısını kullanabilirsiniz. Seksiyonel Garaj Kapısı Sistemlerindeki alım sürecini satış temsilcilerimiz ile görüşerek, doğru ürün ve doğru montaj kalitesiyle satın alabilir, sizde gözünüz arkada kalmadan kapılarınızı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

seksiyonel kapı 2

Seksiyonel Endüstriyel Fabrika Kapısı

Seksiyonel endüstriyel kapılar, fabrikalarınızın vazgeçilmezi halindedir. Orta yoğun kullanıma uygun olan bu ürünler fabrika kapılarının vazgeçilmezi haline gelmiştir. Cepheniz ile tam bir uyum içerisinde olan Endüstriyel kapılar talep doğrultusunda tüm RAL renkleri ile boyanabilmektedir. Sandviç panel kalınlığı hendkep dahil 42mm’dir. Avrupa standartlarında göre hazırlanan panellerin yüksekliği 61mm,51mm ve 46mm’dir. Üretime yapılacak her ürün için en uygun paneli iyileştirilmiş programlar sayesinde seçeriz. Yan raylar parlak galvaniz halde 2mm kalınlığındadır. L dikmelere havalı punta ile birleştirerek bütün bir görünüme kavuşur ve L dikmenin uçları sızdırmazlık contaları yerleştirilir. 6000mm ve daha geniş ölçülerde ise panel üzerine rüzgar destek profili montajı yapılır ve bu sayede Endüstriyel kapının mukavemeti artırılmış olur. Isı, ses ve rüzgar dayanımı konusunda Avrupa standartlarında üstün belgelere sahip olan Seksiyonel Endüstriyel kapılar, fabrika kapıları konusunda eşi benzeri bulunmamaktadır.

Üst grupta yer alan torsiyon yayları kapının ölçüsüne göre değişmekte ve alanında uzman üretim ekibimiz tarafından hazırlanmaktadır. Torsiyon yaylarının yanlarına sabitlenen yay kırılma emniyetleri sayesinde iş güvenliği üst seviyede tutulmaktadır. Üst grubun iki başında bulunan çelik halat tamburları yine kapı ölçüsüne göre özel olarak üretilmektedir. Seksiyonel Endüstriyel kapıların alt köşe noktalarında yer alan menteşe sayesinde kapıların yukarı kaldırılması sağlanmaktadır. Halat kopma emniyeti yer alan bu bölümde olası halat kopmalarına karşı alt menteşede yer alan bıçaklar, yan raylara kilitlenerek istenmeyen kazaların önüne geçmektedir. Üst grubun sağ veya sol tarafında bulunan mil çıkışı ile motor bu bölüme sabitlenmektedir. Motor üzerinde yer alan caraskal zincir sayesinde elektrik kesilmesi durumunda manuel olarak sistem çalışmaya devam etmektedir.

Kontrol panosu üzerinde yer alan butonlar sayesinde endüstriyel kapıların aşağı ve yukarı yönde çalışması sağlanmaktadır. Güvenlik tedbiri doğrultusunda kontrol panoları üzerinde acil stop butonu bulunmaktadır. Seksiyonel kapılar, geçiş ölçülerinden sonra tavan yüksekliğinizin durumuna göre pozisyon almaktadır. Bu sayede iç mimariyi bozmadan fabrika içerisinde tam bir görünüm sağlamaktadır. Yataklama çeşitleri olarak adlandırdığımız bu bölüm, standart yataklama, yüksek yataklama ve giyotin yataklama olarak ifade edebiliriz. Standart yataklama olan kapılarda kiriş 450mm sonra tavana paralel şekilde dönecektir.

. Yüksek yataklama kapılar tavan yüksekliği doğrultusunda en uygun şekilde montajı yapılacaktır. Giyotin yataklama kapılarda ise tam anlamıyla dikey bir şekilde kapı çalışacaktır. Güvenlik sistemi olarak kapı alt contalarında yer alan pnömatik emniyet sistemi olacaktır. Kör kasada bulunan nokta emniyet sensörleri yine bir cismin sıkışması konusunda güvenlik tedbirlerini tam anlamıyla yerine getirecektir. Seksiyonel Endüstriyel Kapı Sistemlerindeki alım sürecini satış temsilcilerimiz ile görüşerek, doğru ürün ve doğru montaj kalitesiyle satın alabilir, sizde gözünüz arkada kalmadan kapılarınızı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

seksiyonel kapı
Başa Dön