A l e n d o o r

# Otomasyon sektöründe kalite ve CE belgeli profesyonel üretici ALEN! İletişime Geç

otomatik Kepenk

Otomatik Kepenk Sistemleri

Otomatik kepenk sistemleri kendi içerisinde gruplara ayrılmaktadır. Montaj yapılacak yapının ve ürünün kullanıma göre değişiklik göstermektedir.

Çelik Kepenk Sistemleri

Çelik kepenk sistemleri güvenliğin ön planda olduğu tüm yapılarda kullanılmaktadır. Standart olarak 0,8mm olarak üretilen bu ürün yeri geldiğinde 1-1,2mm kalınlığa kadar çıkarılabilmektedir. Üretim ve imalatını yapmış olduğumuz çelik kepenk sisteminin paleti 120mm olup bombeli bir yapıya sahiptir. Üzerinde ki üç çizgi vasıtasıyla uzun ve geniş ölçülerde daha fazla mukavemet sağlamaktadır. Rollfrom makinalarımızda çekilen bu ürün talep edilen ölçülerde 1mm dahi hata olmadan üretilmektedir. Çelik kepenk makinalarımız, palet ölçüsünün iki başında da ikişer delik açar ve bu deliklere özel üretim yaptırdığımız plastik tapalar perçin vasıtasıyla bağlanır. Bu durum çalışan çelik kepengimiz sağa veya sola kaymasını engeller ve sorunsuz bir kullanım sağlamaktadır. Üretilen çelik paletler ham olarak galvaniz olup dx51 a kalite yerli sacdan imal edilmektedir.

Çelik paletler daha sonra özel temizlik havuzlarında bekletilerek elektrostatik boyaya hazırlanmaktadır. Yüzeyleri temizlenen çelik paletler özel fırınlarda istenilen ral kodunda boyanmaktadır. Tapalama işlemlerinden sonra çelik kepenk sistemi paketlenir ve montaja hazır hale getirilir. Yan kanallar (dikme) da 2mm et kalınlığına sahip özel galvanize edilmiş dx51 a kalite yerli sac kullanılmaktadır. Kanalın genişliği 65mm, derinliği 60mmdir. Kanal uçlarında sürtünme, ısı ve toz sirkülasyonunu engellemek adına epdm conta sistemi kullanılmaktadır. Kullanmış olduğumuz conta firma renklerimiz ile uyumlu kırmızı olmaktadır ve montaj sonrasında çok daha şık bir görüntü oluşturmaktadır. Davlumbaz seçimi yüksekliğe göre değişmektedir. Bu doğrultuda sarım sapı değişeceği için 3250mm kadar olan ölçülerde 30’luk davlumbaz, 4900mm olan ölçülere kadar 35’lik davlumbaz, 4900mm ve yukarı olan ölçülerde 40’lık davlumbaz kullanılmaktadır. Çelik kepenk sarım borusu 102x2mm olarak kullanılmaktadır. Kepenk ölçüsünün standartların üzerinde ise bu durum 139’luk veya 169’luk boru olarak güncellenmektedir.

. Çelik kepenk sistemlerinde sarım borusunun mukavemetinin son derece güçlü olması gerekmektedir. Çelik kepenk sistemlerini kontrol için alıcı kartın üzerinde yer alan yukarı, durdur, aşağı tuşları ile kontrol edilebilir ve ayrıca uzaktan kumanda üzerinde yer alan tuşlar ile kontrol sağlanmaktadır. Kepenk sistemlerinde opsiyonel olarak emniyet fotoseli kullanılmaktadır. Emniyet fotoseli sayesinde istenmeyen kazalar ortadan kalkmaktadır.

Kepenk sistemlerinde motor seçimi, ağırlık ve sürtünme payı hesaplanarak en uygun Newton metredeki motor seçilmektedir. Bu durumda 3000*3000mm ölçülerinde kullanılan bir motor ile 5000*5000mm ölçülerinde kullanılan motor aynı değildir. Kepenk Sistemlerindeki alım sürecini satış temsilcilerimiz ile görüşerek, doğru ürün ve doğru montaj kalitesiyle satın alabilir, sizde gözünüz arkada kalmadan kepenklerinizi rahatlıkla kullanabilirsiniz.otomatik Kepenk 2

Alüminyum Kepenk Sistemleri

Alüminyum kepenkler güvenliğin ön planda olmadığı, alışveriş merkezleri gibi alanlarda tercih edilmektedir. Alüminyum paletler 0,35mm kalınlığa sahip arasında poliüretan köpük yer almaktadır. Standart olarak gri ve beyaz renkte üretilmektedir. İstenilen ral kodunda uygun bir yolla ve tecrübeli ekipler tarafında boyaması yapılabilir ancak bu yöntem firmamız politikaları gereği tercih edilmemektedir. Elektrostatik fırınlarındaki sıcaklık nedeni arasındaki poliüretan zarar görebilir ve malzeme mukavemeti oldukça düşmektedir. Alüminyum kepenklerin yan kanalları dikmeleri standart olarak 90mm genişliğe sahiptir içerisinden sürtünme, toz ve kir izolasyonu sağlamak adına kıl fitiller kullanılmaktadır. Alüminyum kepenklerde kullanılan boru tipi sekizden olup 1.2mm kalınlığa sahiptir. Alüminyum kepenkler diğer otomatik kepenk sistemlerinde olduğu gibi farklı tipte davlumbaz tercih edilmektedir.

Alüminyum malzemesinin esnekliği ve düşük bir sertliğe sahip olmasından dolayı büyük ve yüksek ölçülerde alüminyum kepenkleri tercih etmemeniz siz değerli müşterilerimizin faydasına olacaktır. Alüminyum kepenkler kontrol olarak diğer çelik kepenk sistemleri ile aynı yol izlemektedir. Yine alıcı kart üzerinde bulunan butonlar vasıtası ile kontrol edilebilirken uzaktan kumadan ile de kontrol edilebilir. Motor hesaplaması genişlik ve yükseklik ölçü ile doğru orantıda ve sürtünme payını da hesaba katarak uygun Newton metredeki motor seçilmektedir.

. Paletler sekizken boruya vida yardımı ile değil çelik askı ile bağlanmaktadır bu durum olası bir dış müdahalenin önüne geçilmesi ve alüminyum kepenklerin alttan levye veya başka yollarla açılmaması için çelik askılar kilitli yapıları ile bu durumun önüne geçmektedir. Kepenk Sistemlerindeki alım sürecini satış temsilcilerimiz ile görüşerek, doğru ürün ve doğru montaj kalitesiyle satın alabilir, sizde gözünüz arkada kalmadan kepenklerinizi rahatlıkla kullanabilirsiniz.


otomatik Kepenk 3

Yoğun Kullanıma Uygun Hızlı Kepenk Sistemleri

Hızlı kepenk sistemi ALENDOOR otomatik kapı sistemleri olarak geliştirmiş olduğumuz bir üründür. Hali hazırda bulunan kepenk sistemleri yoğun kullanıma uyum sağlamamaktadır. Hızlı kepenklerimiz ile bu sorunu ortadan kaldırıyor ve açılış esnasında hiç vakit kaybetmeden garajlarınızdan çıkabiliyorsunuz. Yaklaşık açılma hızı 6-10sn arasında değişmektedir. Kullanmış olduğumuz çelik paletler sayesinde yırtılma ve birbirinde ayrılma sorunu olmadan uzun vadede çalışmaktadır. Şafttan tahrikli motorlar kepengin ölçüsüne göre değişmekte ve uygun redüktör seçimi yapılmaktadır.

Mil çapı 18mm olan bu ürün saatte 100 açılım sağlamakta olup şuan ki kullanımı yüksek sayıda ki garajların vazgeçilmezi haline gelmiştir. Hangi hallerde hızlı kepenk tercih edilir sorusunu şöyle özetleyelim; kapalı garajı kullanan kişi sayısı 20 kişi ve üzeri ise, seksiyonel kapı uygun yataklama pozisyonunda yangın söndürme sprintleri yer alıyor ise yada kullanıcı sayısı ötürü seksiyonel kapınız artık sürekli torsiyon yaylarından kırılıyor ve halat attırıyor ise hızlı kepenklerimizi tercih edebilir ve sorunsuz kullanım sağlayabilirsiniz. Standart olarak alt conta kısmında pnömatik emniyet sistemi ve nokta emniyet sistemi yer almaktadır.

. Hızlı açılıp kapanması sayesinde kapı arasındaki engeller önem arz etmektedir ve çift emniyet sistemi bu yüzden tercih edilmektedir. Hızlı kepenk sistemlerinde kontrol kumanda ile yada yerde yer alan metal kütle dedektörü sayesinde kapınıza yaklaşınca otomatik olarak açılmaktadır. Paletler yanlarına geçirdiğimiz u kauçuk fitiller sayesinde sesi minimum seviyeye indirip kullanım ömrünü maksimum seviyeye çıkarıyoruz. Yan kanallarda kullanılan epdm conta sistemi toz ve ısı yalıtımı sağlarken aynı zamanda da sürtünmeyi engelliyor buda sessiz ve uzun ömürlü bir kullanım sağlıyor. Alt noktadaki conta sistemi zeminle tam bir bütünleşme sağlarken dışarıdan gelen kir ve hava sirkülasyonun engelliyor. Hızlı Kepenk Sistemlerindeki alım sürecini satış temsilcilerimiz ile görüşerek, doğru ürün ve doğru montaj kalitesiyle satın alabilir, sizde gözünüz arkada kalmadan kepenklerinizi rahatlıkla kullanabilirsiniz.


Başa Dön